HAZOP norma

HAZOP (Hazard and Operability) jest powszechnie uznanym standardem oceny ryzyka i identyfikacji zagrożeń w procesach i obiektach przemysłowych. Jest to systematyczna metoda stosowana do identyfikacji potencjalnych zagrożeń i problemów operacyjnych oraz do oceny ich konsekwencji, w celu zmniejszenia ryzyka i poprawy bezpieczeństwa. Standard HAZOP jest szeroko stosowany w przemyśle chemicznym, petrochemicznym i farmaceutycznym w celu zapewnienia bezpiecznego projektowania, obsługi i konserwacji procesów i obiektów.

→ Napisz do nas w tej sprawie

→ Sprawdź wpisy dotyczące zagadnienia

Analiza HAZOP przykład, metoda

Analiza HAZOP – wszystko o czym musisz wiedzieć

HAZOP to bardzo popularna metoda analizy zagrożeń i zdolności operacyjnych w procesach przemysłowych. Dzięki niej możliwe jest ustalenie wszelkich możliwych nieprawidłowości i wdrożenie odpowiednich rozwiązań. Kto bierze udział w przeprowadzaniu analizy i w jaki sposób się to wykonuje? Wyjaśniamy w kilku krokach.

Metoda HAZOP jest ustrukturyzowaną i systematyczną techniką badania określonego systemu / instalacji w celu identyfikacji potencjalnych zagrożeń, identyfikowania przyczyn zakłóceń działania i powstawania odchyleń.

Czytaj dalej „Analiza HAZOP przykład, metoda”

Czym jest analiza HAZOP?

Analiza HAZOP (Hazard and Operability) jest systematyczną i ustrukturyzowaną techniką używaną do identyfikacji potencjalnych zagrożeń i ryzyka w procesach przemysłowych. Analiza przeprowadzana jest w oparciu o Normę PN-EN 61882:2016-07 – Badania zagrożeń i zdolności do działania (badania HAZOP). Jest ona szeroko stosowana w przemyśle chemicznym, petrochemicznym i innych gałęziach przemysłu przetwórczego w celu zapewnienia, że procesy są bezpieczne i niezawodne, a potencjalne konsekwencje zakłóceń lub awarii procesu są zrozumiałe i zminimalizowane.

Szczegółowy przykład naszej analizy HAZOP i metodę badania z przykładem znajdziesz tutaj.

(więcej…)